VI Międzynarodowy Turniej Judo w Wolbromiu

VI Międzynarodowy Turniej Judo w Wolbromiu

W dniach 14-15 września 2013 r startuje VI Międzynarodowy Turniej Judo w Wolbromiu.
Swój udział zapowiedzieli zawodnicy z czołowych klubów całej Polski oraz Rumunii, Węgier i Czech.

Komunikat organizacyjny: POLSKI / ENGLISH / GERMANY

Zobacz plakat

W ramach VI Międzynarodowego turnieju Judo Wolbrom odbędą się:
14.09.2013
Międzynarodowe otwarte Mistrzostwa Wolbromia Juniorów Młodszych i Młodzików w Judo

15.09.2013
Międzynarodowy Turniej dzieci w Judo w Wolbromiu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom

Miejsce: Wolbrom, Hala Judo, ul.Leśna 2
Termin: 14-15 września 2013r
Organizator: UKS Judo Wolbrom

W tym roku klub obchodzi XV-Lecie i z tej okazji Turniej otworzą pokazy:
- UKS GIMNAZJON 2000 (gimnastyka sportowa)
- Małopolskie Centrum Tańca (Taniec Towarzyski)
- dodatkowo organizator zadbał o atrakcje dla dzieci (zamek dmuchany)

wstęp bezpłatny dla kibiców

Udział w Międzynarodowych otwartych mistrzostwach Wolbromia juniorów młodszych i Młodzików w Judo oraz Międzynarodowym Turnieju dzieci w Judo w Wolbromiu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom jest ogromna szansą do wykazania się dla młodych judoków. Jest to prestiżowa impreza ciesząca się rozgłosem nie tylko w środowisku sportowym, w której udział wezmą wychowankowie polskich i europejskich klubów.

Udział w Zawodach potwierdzili wychowankowie Klubów z Węgier, Rumunii oraz Czech a także cała krajowa czołówka (Gwardia Wrocław, Juvenia Wrocław, MKS Olimpijczyk Włocławek , Czarni Bytom oraz judocy z UKS Judo Wolbrom, trenujący pod okiem mgr inż. Czesława Łaksy, jednego z pierwszych polskich medalistów odnoszącego ogromne sukcesy na arenie międzynarodowej, pierwszego w historii polskiego judo wicemistrza Europy seniorów w Luksemburgu w 1996 r. a także trenera i wychowawcy wielu mistrzów polskiego judo.

Mamy nadzieje że kluby z naszego województwa wykażą się wielkim duchem walki i przybędą licznie na Turniej wykorzystując nadarzającą się okazje do rywalizacji i rewanżu za OOM w z najlepszymi w Polsce oraz bardzo mocnymi zawodnikami z Węgier i Rumuni oraz Czech.

Harmonogram VI turnieju Judo w Wolbromiu

Rywalizacja zawodów podzielona jest na dwie części. Na dzień pierwszy zaplanowano zawody juniorów młodszych i młodzików, natomiast dzień drugi przeznaczony jest na turniej dla dzieci

Sobota 14.09.2013r.
10.00-11.00-waga oficjalna
11.00-11.30-losowanie
11.30- oficjalne przywitanie i otwarcie Turnieju przez Burmistrza Miasta, rozpoczęcie zawodów na 3 matach oraz część artystyczna

Niedziela 15.09. 2013r.
10.00-11.00-waga oficjalna
11.00-11.30-losowanie
11.30.-rozpoczecie zawodów na 3 matach

Patronat Honorowy; Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom

Patronat Medialny: Wrota Małopolski, Radio Plus, Wieści Wolbromskie,
Sponsorzy Sekcji: Urząd Miasta i Gminy Wolbrom, FTT Wolbrom, ES SYSTEM K, TRI(Poland) SP.z o. o

Sponsorzy Turnieju: Lewiatan, Linter, Itcom, Uniwersal Partner, Hotel-karczma Klimtówka, Bank Spółdzielczy w Wolbromiu

Goście Honorowi:
Aneta Szczepańska - Srebrna medalistka z igrzysk olimpijskich w Atlancie w 1996

UKS Judo Wolbrom

Powstanie sekcji Judo przy Klubie sportowym „Przebój” Wolbrom datuje się na 15 września 1998r., kiedy to po raz pierwszy odbył się trening młodych sportowców, jednak rozmowy o jej powstaniu toczyły się już kilka lat wcześniej miedzy dyrektorem FTT Władysławem Banysiem i ówczesnym trenerem „Wisły” Kraków Czesławem Łaksą.

Dzięki zaangażowaniu i uprzejmości ówczesnego dyrektora Bogusława Starzyka, sekcja od początku swego istnienia znalazła siedzibę murach Szkoły podstawowej nr 1 w Wolbromiu w warunkach zapewniających bezpieczeństwo zajęć. Dzięki dobrej woli grona sprzymierzeńców pomysłu oraz fundatorów czyli: Urzędu Miejskiego w Wolbromiu i burmistrza Jerzego Górnickiego, dyrekcji Fabryki Taśm Transportowych „Stomil” Wolbrom z dyrektorem Władysławem Banysiem na czele udało się zakupić bardzo dobrą, pełnowymiarowa matę tatami 12m x12 m na której treningi rozpoczęło kilkunastu ochotników. Rok później, 23.11.1999r odbyło się zebranie założycielskie, na którym powołano Klub i Zarząd UKS JUDO WOLBROM. Do dziś swoich sił na macie próbowało już kilkuset ochotników, w sekcji trenuje aktualnie około 100 dzieci.

Od dłuższego czasu trenerowi Łaksie pomagają trenerzy: Przemysław Banyś oraz Robert Biegaj.

Najnowsze sukcesy UKS Judo Wolbrom

Zawodnicy nasi uzyskali w tym roku absolutny rekord w dotychczasowej działalności naszego klubu wynoszący 97 punktów w punktacji sportu młodzieżowego prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dla porównania, w roku ubiegłym, który również był rekordowy, zdobyliśmy 83 punkty. Pozostaje otwartym pytanie, na którym miejscu w bieżącym roku uplasuje się Gmina Wolbrom, biorąc pod uwagę, że wszystkie inne dyscypliny sportu dorzucą swoje punkty w tej klasyfikacji. Nasi zawodnicy zdobyli następujące punkty:

Mistrzostwa Polski Młodzieży

 • Pepera Beata I m 25 pkt.
 • Kuganda Mateusz II m 21 pkt

.

Mistrzostwa Polski Juniorów

 • Długosz Maciej III m 9 pkt.

OOM- Mistrzostwa Polski Juniorów Mł.

 • Rams Zuzanna II m 7 pkt.
 • Cieślik Klaudia III m 5 pkt.
 • Barczyk Karol III m 5 pkt.
 • Osmęda Karolina III m 5 pkt.
 • Haberka Karolina III m 5 pkt.
 • Kaleta Aleksandra 5 m 4 pkt.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

 • Sokół Dawid I m 3 pkt.
 • Jaroszewicz Jakub I m 3 pkt.
 • Maciąg Weronika II m 2 pkt.
 • Kaleta Anna II m 2 pkt.
 • Kuraś Marta III m 1 pkt.

Suma punktów: 97

Do tego należy dodać, iż nasza Zawodniczka Beata Pepera zdobyła złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Polski. W tym roku mamy już 11 medali na Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych a przed nami jeszcze Mistrzostwa Polski Seniorów w których mamy realne szanse na miejsca medalowe a tym samym zwiększy nasz dorobek punktowy.