European Open 2013 Warszawa

Wasze spostrzeżenia, czy był lepszy od poprzedniego, co by można zmienić, piszcie wszystko o tym turnieju.

Portret użytkownika pretorian

Całą oprawą i promocją

Całą oprawą i promocją Turnieju powinny zająć się Kluby i okręg Warszawski aby jak najefektywniej wykorzystać tak duże wydarzenie Judo. .

W ODPOWIEDZI NA ZARZUTY

W ODPOWIEDZI NA ZARZUTY PRETORIANA
PZJ jest gospodarzem i organizatorem turnieju Warszawskiego od zawsze.
Z mojej wiedzy wynika,że w dotychczasowej historii Okręg warszawski nigdy nie uczestniczył w organizacji turnieju. Owszem poprzednio jak i teraz na zlecenie PZJ pracowały firmy i osoby z naszego rejonu.
Nie wyobrażam sobie by bez zlecenia gospodarza ktoś mógłby realizować jakiekolwiek czynności przy organizacji imprezy.

Domniemanie bojkotu czy bierności Mojego okręgu jest moim zdaniem bezzasadne
Trybuny (w czasie finałów) były zapełnione w 70 -80%.
Żywiołowy doping warszawskich judoków wspomagał wszystkich naszych zawodników,
W sytuacji gdy nasi polegli grupa klubu kibica pod kierownictwem Pawła R z klubu Yuko Józefów dopingowała swoich faworytów.
Duże zaangażowanie tej grupy docenił sponsor (zwabiony przez rodzinę Adamiec) przekazując na ręce kierownika klubu kibica liczne i bardzo cenne nagrody w postaci toreb sportowych.

Szczególnie miły gest wykonał zawodnik reprezentujący GB Jan Gosiewski,
Zawodnik ten niesiony żywiołowym dopingiem wygrał walkę o brąz a następnie wdrapał się na trybuny i wyściskał klub kibica z radości.

Podobnie dziękowali za doping inni zawodnicy których wspomagali kibice.
Jak co roku tak i teraz warszawscy judocy zorganizowali czas wolny dla startujących w turnieju. Trenerzy ekip zagranicznych wyrażali się bardzo pozytywnie o tej inicjatywie.

PRETORIAN CZY W/W FAKTY TO BOJKOT TURNIEJU PRZEZ ŚRODOWISKO WARSZAWSKIE?

Portret użytkownika judomaniak

Tak, tak Marku - teraz można

Tak, tak Marku - teraz można powiedzieć, że Warszawski Okręgowy Związek Judo nigdy nie uczestniczył w organizacji turnieju, ale to nie jest prawda. Okręgowy Związek to wszystkie kluby działające na terenie Mazowsza oraz trenerzy i działacze. Pamiętam jak środowisko warszawskie mocno zwarło szeregi, żeby turniej odbył się wzorcowo, bo po Kongresie PZJ (jakieś 4 lata temu) prezesem został nikt inny tylko aktualnie nam panujący Wiesław Błach. Dodam, że ustępującego wodza na tamten czas Turniej nie obchodził. Z tego co pamiętam byłeś w Zarządzie nowej władzy i mocno zaangarzowałeś się w organizację. Istotne jest to, że był to wzorcowo zorganizowany Turniej i wspaniała liczna publiczność, którą osobiście organizowałeś i zagrzewałeś do dopingu. Tak to pamiętam :)
Proszę nie mydlij teraz oczu tym, że były pełne trybuny, bo to nijak się ma do organizacji Turnieju. Numer z matą świadczy o tym, że wszystko zmierzało do tego żeby utrudnić tę organizację. Jest to jeden z podstawowych zarzutów, które świadczą o braku dobrej woli ze strony władz Mazowsza. Myślę, że to wystarczy, żeby ocenić negatywnie działania środowiska warszawskiego.
A tak na marginesie dodam, że szczytem beszczelności (buty, arogancji i brakiem wyczucia) jest to, że aktualny prezes Mazowsza, który nie kiwnął palcem, żeby ten Turniej odbył się (bo odbywa się na jego terenie), a być może robił wszystko żeby nie udał się - zasiada przy stole dla sędziów, VIP-ów (na przeciw trybun) !!!
Na koniec mojej wypowiedzi warto dodać, że są w środowisku mazowieckim jeszce LUDZIE, którym mocno na sercu leży NASZE JUDO i bardzo zaangażowali się w to, żeby Puchar Europy w Warszawie odbył się. Za to należą im się serdeczne podziękowania !!!

Portret użytkownika pretorian

Nie mam pretensji do Was

Nie mam pretensji do Was Marku !! Ja po prostu Was nie rozumiem !! Mając taką imprezę, takie możliwości promocyjne !! Wy nie robicie prawie nic ! Nie powiesz mi że PZJ odmówiłby Tobie jakbyś chciał zorganizować eventy Judo przy okazji Warszawa Open 2013. Chwała Tobie za to co udało Ci się zrobić na prędce w tym roku oraz za imprezy w latach ubiegłych. Niestety jest też smutna sprawa odmowy wypożyczenia tatami na matę rozgrzewkową. PZJ musiał ją ściągać z Polski. Wstyd, nie będę tego drążył Łączyć, a nie dzielić to jest najważniejsze zadanie ! Pozdrawiam

Portret użytkownika judomaniak

Pretorian - nie bądź taki

Pretorian - nie bądź taki śliski !!! Co to znaczy cyt. "Nie mam pretensji do Was Marku !! " - do jakich Was ??? Co Marek zrobił, żeby ten Puchar się odbył (no i jego Was) ??? LITOŚCI - nie musisz wszystkim wchodzić w d... Inni tyrali, żeby było OK, a Ty nie masz pretensji do Marka. Wybacz, ale trochę lepiej Cię postrzegałem.

Portret użytkownika pretorian

Organizacją całego turnieju w

Organizacją całego turnieju w tym roku zajął się PZJ i impreza odbyła się bez żadnych potknięć- wzorowo! Zebrała w środowisku bardzo dobre oceny !! Marek pisze do mnie więc mu odpowiadam. Nie mam do nich pretensji tylko nie rozumiem dlaczego nic nie zrobili przy takiej okazji. Dochodzą nawet słuchy że zrobili coś przeciw tak aby turniej się nie odbył, ale na razie brak faktów.

Portret użytkownika judomaniak

Z tego co wiem, to pomagali

Z tego co wiem, to pomagali (ratowali imprezę) ludzie z Mazowsza (np. mata z Sochaczewa). Nie pisz, że PZJ jest jedyną instytucją sukcesu, bo tak nie jest !!! Mazowsze w dużej mierze przyczyniło się, że Puchar Europy się odbył. Warto podkreślić, że bez udziału aktualnych władz !!!

Portret użytkownika pretorian

W taki razie brawo i

W taki razie brawo i dziękujemy (szczerze)!!Nie wiem o tym, bo nikt o tym nie pisze, a relacje z turnieju mam od osób które tam były jako widzowie !!Jutro dopiero dowiem się od strony organizatora jak to wszystko wyglądało(obowiązki-praca) i następnie napiszę podsumowanie . Pozdrawiam

Portret użytkownika judomaniak

Ja też pozdrawiam :)

Ja też pozdrawiam :)

Portret użytkownika stokrotka

Zarządzajacym turniejem jak

Zarządzajacym turniejem jak napisał Marek Rybicki jest PZJ . koordynaty zawsze w takim wypadku wychodza od "własciciela" imprezy , dziwnym jest sposób interpretacji tej sytuacji , Pracownicy PZJ biora przeciez gazę za swoja pracę , więc nie rozumiem rozliczania klubow ze społecznictwa ? społecznie mozna dużó ,srednio ,mało albo wogole jak komu się podoba. Rozliczac powinniśmy tych którzy wzielli kasę za prace która wykonali -> ocena należy do środowiska judo w Polsce

To PZJudo był odpowiedzialny

To PZJudo był odpowiedzialny za promocję turnieju, tylko,że nie było osoby odpowiedzialnej za takie zadanie, była jeszcze bardzo widoczna grupa młodzieży z Elbląga, ale te wszystkie zorganizowane grupy zostały pozostawione same sobie, nikt z pzjudo nimi się nie zainteresował, mało tego, nikt nie próbował wcześniej namawić kluby aby przyjeżdżały na turniej w zorganizowanych grupach.Gdzie były osoby odpowiedzialne z zarządu,lub pracownicy z biura, którzy biorą kasę?A może nie miał tego kto zorganizować?Nie można zwalać zadań, które są w gesti pzjudo na kluby, to pzjudo był organizatorem turnieju.A czy ktoś z pzjudo zwrócił się do warszawskich klubów z prośbą o pomoc?Myślę ,że nikt takiej pomocy by nie odmówił.

Portret użytkownika judomaniak

Polski Związek Judo - to

Polski Związek Judo - to Okręgowe Związki Judo, to Kluby, to Trenerzy, to Zawodnicy i Wszyscy, którym leży na sercu dobro JUDO !!! Zarówno PZJ, jak i OZJ Warszawy ponosi odpowiedzialność za organizację. Mówienie, że PZJ powinien wziąć za rękę OZJ i poprowadzić go do organizacji imprezy na jego terenie, świadczy o tym, że osoby zarządzające w OZJ na Mazowszu organizacyjnie są w pieluchach, albo tak jak niektórzy twierdzą w środowisku judo - stanowią kontrabandę, której zależało na tym, żeby ten Turniej się nie odbył.

Portret użytkownika judomaniak

Administratorze tej strony -

Administratorze tej strony - bez przesady - mod - nie jest obraźliwe i nie jest przekleństwem :( Litości, nie popadajmy w paranoje.

Portret użytkownika pretorian

Polski język jest tak piękny

Polski język jest tak piękny że nie zmieniajmy poziomu naszego forum. Lepiej brzmi Ble ble, lub "a guzik prawda" itd.

Portret użytkownika judomaniak

Chyba przestanę tu pisać :(

Chyba przestanę tu pisać :(

Portret użytkownika pretorian

Nie wręcz odwrotnie pisz, bo

Nie wręcz odwrotnie pisz, bo piszesz prawdę !! Ja np. zanim odpowiem liczę do 10 czasem do 20 i wtedy nie potrzebuję tzw. wspomagaczy . Pozdrawiam :)

Portret użytkownika judomaniak

Napisałem - sranie w banie :)

Napisałem - sranie w banie :)

Portret użytkownika Krzysztof Głaz

Jak by na to nie spojrzeć to,

Jak by na to nie spojrzeć to, to stwierdzenie trafnie określa nastroje.

Byle byśmy bardziej nie rozwijali się w takim języku :-)

Portret użytkownika judomaniak

Dzięki i pozdrawiam :)

Dzięki i pozdrawiam :)

Pisałem przy okazji artykułu

Pisałem przy okazji artykułu "European Open - Błach powtórzył osiągnięcie Szwarnowieckiego", ale jeszcze raz tutaj nadmienię. Niemal 28 zawodników z Polski i dwa 7 miejsca w turnieju bez światowej i europejskiej czołówki, moim zdaniem totalna porażka którą ktoś powinien wytłumaczyć. Turniej ten pokazał, że polskie judo jest nadal w głębokim dołku.

Portret użytkownika ObSeRwAtOr

"W środowisku ponownie

"W środowisku ponownie zawrzało. Zawodnicy ofiarą." | eJudo.pl

Zapraszamy do lektury i dyskusji pod artykułem na stronie ejudo.pl tak, aby wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z opiniami.

http://www.ejudo.pl/index.php/2013/03/05/w-srodowisku-ponownie-zawrzalo-...

·

Portret użytkownika pretorian

Łączyć, a nie dzielić !1 To

Łączyć, a nie dzielić !1 To zadanie na dziś dla władz PZJ i nas wszystkich. Warszawa i jej związek ma swoje piekiełko, czas to skończyć. Judo jest jedno szkoda nerwów po co te intrygi !! Turniej powinien zostać w Warszawie, a Okręg powinien zająć się wszystkimi sprawami około turniejowymi i jak najefektywniej wykorzystać tak dużą imprezę dla promocji Judo w swoim regionie. Pozdrawiam

Portret użytkownika judomaniak

Komuniści wszystkich krajów

Komuniści wszystkich krajów łączcie się !!! - jak mawiał nieodżałowany (dla niektórych) toważysz Lenin.
Pretorian nie tylko Warszawa ma swoje piekiełko. Patrz bliżej - a u Was wszystko gra ??? A w Opolu ??? A Koszalin ??? A Łódź ??? A Białystok ??? Itd. itp. Pozdrawiam.

Portret użytkownika pretorian

To że jednostki są

To że jednostki są nienormalne nie znaczy że wszyscy mamy zwariować i skakać sobie do oczu. Nie jestem babą i nie płaczę, a często "obrywam" za związek lub tłumaczę ludziom którzy nie chcą zrozumieć, że białe jest białe. Taki jestem nie patrzę na człowieka co w nim złego tylko szukam tego co dobre. Nie muszę też nikomu wchodzić w d.. bo nie mam z nikim z PZJ i inni żadnych wiążących związków i zależności Judo. Wszystko co robię to robię dla naszego JUDO. Nie mojego, nie Waszego, nie ich tylko naszego wspólnego JUDO. Zdrowego rozsądku życzę wszystkim !! To co się dzieje obecnie nie prowadzi nas (JUDO) na wyżyny sportowe tylko na same dno !!

Portret użytkownika Cezary Borzęcki

Odpowiedź na artykuł ze

Odpowiedź na artykuł ze strony ejudo.pl

Krzyśku (Wiłkomirski) i Franku (Dąbrowski), którzy jesteście właścicielami portalu.
Zanim coś opublikujecie proponuję abyście sprawdzili czy przypadkiem nie wprowadzacie w błąd czytelników. Ktoś może Wam zarzucić głoszenie nieprawdy, czy zniesławienie, lub po prostu możecie komuś zrobić przykrość.
Z artykułu można by wywnioskować, że to ja, jako organizator Warsaw Judo Open, postarałem się aby PZ Judo nie dostał dotacji. Panowie. Niejednokrotnie byłem Waszym trenerem podczas obozów makroregionalnych. Krzysiu przypomnij sobie jak wiele razy przychodziłeś do mnie na treningi. Znacie mnie dobrze. Od ponad dwudziestu lat jestem jednym z najbardziej aktywnych trenerów w Polsce. Stworzyłem jeden z największych klubów w Polsce i jeden z największych turniejów w Europie. Dwukrotnie publikowałem programy naprawcze dla PZJudo. Wierzcie mi, że dobro naszego sportu jest dla mnie bardzo ważne. Jest mi przykro, że piszecie niesprawdzone rzeczy i wypaczacie prawdę.
To fakt, że mój klub dostał dofinansowanie na WJO z czego oczywiście się cieszę. Na rok 2013 budżet Warszawy na organizację imprez sportowych wynosi tylko 900 000 zł gdzie w roku 2012 było 2 900 000 zł. W związku z brakiem finansów, komisje dotacyjne bardzo wnikliwie sprawdzały wnioski wiele z nich odrzucając. Na marginesie mogę dodać, że także został odrzucony wniosek o dotację na szkolenie Gwardii Warszawa. Prawda jest taka, że ktoś w PZJudo chciał przechytrzyć przepisy i złożył taką samą ofertę do Urzędu Miasta i Dzielnicy. Urzędnicy sprawdzili że jest podwójne wnioskowanie i po prostu wnioski odrzucili. Podczas zawodów gościem był Naczelnik Sportu Ursynowa i to tłumaczył. Jeśli ktoś chciał dojść do prawdy to wystarczyło go zapytać (przecież znasz Krzysiu pana naczelnika).
Co do maty, to wiem, że Warszawsko-Mazowiecki Związek Judo ma wystosować oficjalne pismo odpowiadające na zarzuty Prezesa Błacha. Pytałem się prezesa WMZJ pana Darka Grochowskiego, który mi powiedział, że nigdy WMZJ nie otrzymał od PZJ żadnej maty. Za to narzuca się inne pytanie: gdzie jest mata (3 pełno-wymiarowe pola walki), którą jeszcze 2-3 lata temu posiadał PZJudo. Zniknęła, ktoś ukradł, czy została rozdana w ramach giftów? Widząc po artykule, że jesteście w bliskim kontakcie z prezesem Błachem prosiłbym abyście się dowiedzieli i odpowiedzieli na to pytanie. Wyjaśnijcie to proszę bo, może to ja mam błędne informacje i nigdy żadnej maty nie było.
Co do organizacji turnieju to parę rzeczy naświetlę. Z rozmów z przedstawicielami Europejskiej Unii Judo, którzy czuwali nad organizacją imprezy wiem, że był to jeden z najgorzej zorganizowanych pucharów i prawdopodobnie zostanie przez EUJ negatywnie oceniony (oby nie). Były problemy z komputerami, brakowało monitorów, kabli, nie działał (tak jak powinien) przekaz video. Zamiast 2 kamer na matę była tylko jedna. Ale zawsze można zrzucić na Warszawę. Bo przecież firma, która do tej pory organizowała wszystkie puchary jest z Warszawy. A dlaczego tym razem nie podjęła się organizacji turnieju i prezes musiał ściągać cały sprzęt (dość słaby i niekompletny) z Poznania? Czy to też bojkot? Odpowiadam. Ktoś w związku „zapomniał” zapłacić im kilkadziesiąt tysięcy jeszcze z roku 2011.
A propos pomocy to chciałem zaznaczyć, że ode mnie z klubu (UKJ Ryś) pomagało ponad 20 dzieci, którzy wyprowadzali zawodników do walk. I tu też warto zaznaczyć, że nawet takiej rzeczy nie był w stanie normalnie załatwić związek. Informacja o dziecięcej eskorcie znalazła się na Waszej stronie w piątek o 15.00. Wystarczyło przecież kilka dni wcześniej zadzwonić do mnie. A tak, dzieci, które przyszły dopingować z trąbkami, flagami i innymi gadżetami zostały zgarnięte z trybun do pomocy. Nie wyglądało to dobrze. Niektórzy chodzili w kurtkach pod koszulkami, w plecakach na plecach, w kapturach. Nawet taka prosta rzecz okazała się zbyt trudna do zorganizowania.
Myśląc Waszymi kategoriami możemy wysnuć wniosek, że zawodnicy z Warszawy specjalnie poprzegrywali walki aby zbojkotować turniej. Krzysiu i Franku niepotrzebnie dajecie się wciągać w politykę.
Na zakończenie dodam, że taki artykuł jak Wasz nie sprzyja konsolidacji środowiska polskiego judo. I zapytam się Was jeszcze dlaczego nic nie napisaliście, gdy Prezes Błach zwołał Kongres w trakcie Warsaw Open. Dlaczego wtedy nie pisaliście, ze takie postępowanie PZJudo dzieli, a nie łączy nasze środowisko. Fajnie gdyby na to samo pytanie odpowiedział także Rafał Marcinkiewicz (Pretorian).
Trzymajmy kciuki aby EUJ nie zabrał nam turnieju.
Pozdrawiam wszystkich sympatyków judo.
Cezary Borzęcki

Portret użytkownika Cadets

Odpowiedź Krzysztofa

Odpowiedź Krzysztofa Wiłkomirskiego ·

Trenerze,

Zacznę od tego, że zawsze byłem i będę wdzięczny za pomoc w czasie mojej kariery sportowej i nie zapomniałem o treningach w Rysiu czy o cennych podpowiedziach przez wszystkie te lata.

Zacznę od tego, że nie rozumiem czemu trener zaatakował mnie i Franka na judoinfo, a nie napisał pod artykułem na ejudo – gdybym od trzeciej osoby się o tym nie dowiedział to najprawdopodobniej bym nawet nie miał okazji na to odpowiedzieć (nie mam tak dużo czasu żeby śledzić wszystkich dyskusji na wszystkich portalach), co pewnie by utwierdziło trenera w swoim przekonaniu, że tym artykułem chcieliśmy trenera zaatakować.

Artykuł nie był kierowany do nikogo personalnie! I nie miał mieć takiego charakteru! A Franek mówił, że pisząc starał się być neutralny, a jedynie opisał pewne problemy dotyczące środowiska judo i organizacji EO w Warszawie. Nie ma tam zarzutów ani pod trenera adresem ani pod adresem Rysia ani Warsaw Judo Open i nie powinien być tak odbierany.

Dofinansowanie – w poprzednich latach dofinansowanie otrzymywały i WJO i PŚ w Warszawie! Franek nigdzie nie napisał, że pieniądze na WJO się nie należą! Pisał, że miasto nie pomogło PZ Judo, a przecież te pieniądze w przyszłości by się przydały na organizację obozów czy wyjazdy na zawody.

Co do maty, trenerze, nie bądźmy dziećmi i nie dyskutujmy na ten temat, bo oboje wiemy jaka jest prawda. ( a co do trenera pytania postaram się jak najszybciej uzyskać informację)

Co do oceny turnieju, to ja akurat mam inne informację, bo rozmawiałem osobiście ze sportowym dyrektorem EUJ Pawłeml Yasenovskim, którego oboje znamy i On powiedział, że turniej mu się bardzo podoba, także pod względem organizacyjnym i dziwi się, że miasto nie chciało wspomóc tak prestiżowego turnieju. Dodał jeszcze, że aż 8 miast w Europie czeka żeby zająć miejsce Warszawy.

Z dwudziestką to bym nie przesadzał, bo wiem ile dzieci było z Rysia. Problemy organizacją dzieci biorę na siebie, bo to trochę ja zawaliłem. (i dzieci nie pracowały tam charytatywnie)

"Myśląc Waszymi kategoriami możemy wysnuć wniosek, że zawodnicy z Warszawy specjalnie poprzegrywali walki aby zbojkotować turniej." - rzeczywiście bardzo słuszny wniosek, dokładnie tak sobie pomyślałem! Brawo.

Trenerze kończąc, chciałem dodać, że właśnie ten artykuł miał na celu wyjaśnienie kilku kwestii, bo naszym zdaniem jest niedopuszczalne, żeby dorośli ludzie, deklarujący, że "wszystko co robią, robią dla dobra polskiego judo" nie potrafią się zjednoczyć. Mieszkając w Warszawie siłą rzeczy słyszę jak wiele osób dla zasady krytykuje PZJudo. Chcemy dobra polskiego judo to powinniśmy działać razem i w jednym kierunku! EO w Warszawie było, jest i będzie dobrem całego polskiego judo! Tu nie może być miejsca dla prywaty – jak stracimy ten turniej to już nikt w Europie i na świecie nie będzie nas traktował poważnie!

Zadajmy pytanie sobie i swojemu sumieniu, czy my warszawiacy zrobiliśmy wszystko żeby pomóc w organizacji turnieju, który już za dwa lata będzie jedną z kwalifikacji olimpijskich i może pomóc w sukcesach Polaków? Sam jestem właścicielem jednego z klubów i to pytane dotyczy także mnie!

I jak napisał Franek, komentarze u nas na stronie są tylko poprzez facobook'a właśnie po to, żeby ograniczyć obrażanie, opluwanie i oczernianie pozostając anonimowym.

ps. Trenerze wystarczyło do mnie zadzwonić, a nie atakować na stronie, bo jak już pisałem, gdyby ktoś mnie nie poinformował, to nawet bym o tym komentarzu nie wiedział.

Portret użytkownika pretorian

Czarek znasz moje zdanie na

Czarek znasz moje zdanie na temat zwołania kongresu w trakcie WJO 2012 oraz lokalizacji tego wydarzenia. Zawsze uważałem ten termin za nie zrozumiały wręcz idiotyczny, dosłownie to tzw "strzał w kolano" i takie same zdanie przekazałem wszystkim z którym rozmawiałem na ten temat włącznie z Prezesem.

Portret użytkownika judomaniak

Pretorian - błagam - pozwól

Pretorian - błagam - pozwól się lubić :)

Portret użytkownika judomaniak

Czarku niedoszły Prezesie

Czarku niedoszły Prezesie Polskiego Związku Judo. Z tego co piszesz wnioskuję, że dobrze stało się, że nie zostałeś nowym przywódćą naszego Związku, bo nie nadajesz się do tej roli !!! Dzielisz ludzi, a nie łączysz. Jesteś bardzo zaangażowany w walkę, a nie budowanie naszego judo !!! Nie przyjmujesz krytyki i nigdy nie przyjmowałeś.
Cyt. "Na zakończenie dodam, że taki artykuł jak Wasz nie sprzyja konsolidacji środowiska polskiego judo".
O jakiej konsolidacji środowiska mówisz - niedoszły prezesie - o tej, w której uczestniczysz ??? Powiem szczerze wolę tych "nieudaczników" Wiłka i Franka (czytałem artykuł), niż Ciebie, który dla kariery zrobi wszystko !!!

Portret użytkownika Cezary Borzęcki

Judomaniaku, zwracasz się do

Judomaniaku, zwracasz się do mnie po imieniu, więc chyba mnie znasz. Ja nie wiem kim jesteś gdyż nie podpisujesz się pod swoimi wypowiedziami. Wybacz, ale nie przywykłem do dyskusji z ludźmi, którzy nie robią tego otwarcie. W dyskusjach na tym forum uczestniczę rzadko, właśnie ze względu na anonimowość wypowiadających się. W swoich wypowiedziach trzymam się faktów, na które mam dowody.
Jeśli chodzi o Wiłka i Franka to bardzo cenię robotę chłopaków. Poprosiłem ich jedynie o rzetelność.

Portret użytkownika judomaniak

Powiem szczerze, że nie wiem

Powiem szczerze, że nie wiem nawet jak wyglądasz :) a stwierdzenie Czarku użyłem po Pretorianie - tak cię nazwał cyt. "Czarek znasz moje zdanie na temat zwołania kongresu ....". Natomiast twój profil psychologiczny znam z opowiadań i lektury internetowej :) Być może powinienem napisać panie Cezary, ale było późno i tak jakoś poleciało.

DO JUDOMANIAKA INFORMUJĘ ŻE W

DO JUDOMANIAKA
INFORMUJĘ ŻE W TYM ROKU PODOBNIE JAK W ROKU POPRZEDNIM NA TURNIEJU PEŁNIŁEM BARDZO WAŻNĄ DLA MNIE FUNKCJĘ --WIDZA Z PRZYJEMNOŚCIĄ OBSERWOWAŁEM WALKI DOPINGOWAŁEM NASZYCH I NIE NASZYCH ,CIESZYŁEM SIĘ ZE SPOTKAŃ Z KOLEŻANKAMI I KOLEGAMI Z MATY
MOJE ZAANGĄŻOWANIE W PRACE SPOŁECZNE ZAKOŃCZYŁY SIĘ PO TYM JAK;
1 ZZDAŁEM SWOBIE SPRAWĘ ILE ENERGI MI TO POCHŁANIA
2 OBLICZYŁEM BEZPOŚREDNIE KOSZTY
3 WYCZYTAŁEM W WYWIADZIE (OPUBLIKOWANYM PRZEZ PRETORIANA )Z p PREZESEM ŻE MOJE DZIĄŁANIA SPOWODOWAŁY STRATY
pS WRACAJĄC DO TURNIEJU
CHCIAŁBYM POZNAĆ NAZWISKO OSOBY ODPOWIEDZIALNEJ ZA TURNIEJ
CHYBA NIE JEST TO INFO TAJNA (MAM KILKA UWAG ) MAM NADZIEJE ZE SIĘ ZE MNĄ SKONTAKTUJE(TEL I MAIL DOSTĘPNY W PZJ)

Portret użytkownika judomaniak

Strasznie krzyczysz pisząc

Strasznie krzyczysz pisząc wielkimi literami :)
Jak napisałeś - pełniłeś ważną rolę widza. W talkim razie po co chcesz zaprzątać sobie głowę informacjami, których widz nie musi wiedzieć ? Powiedz - podobał Ci się Turniej ? Jak tak, to dlaczego, a jak nie to dlaczego. Być może Twoje cenne uwagi przydadzą się na przyszłość, jak Turniej zostanie w Warszawie :) A tak na marginesie zawody skończyły się w niedzielę i widzowie poszli już do domu :) Pozdrawiam.

Witam skończmy z plotkami

Witam skończmy z plotkami przedstawmy rzeczowe argumenty
Krzysiu jeżeli masz dowód że przyczyną braku dotacji jest jakiś życzliwy
to to nam przedstaw wraz z dowodem życzliwości
Jeżeli nie jest prawdą że PZJ wystosował 2 takie same to wnioski to proszę aby ktoś przedstawił te ,które były złożone
Uwaga Dziś przyszedł do mnie znajomy i przeczytał część dyskusja następnie podsumował; jeżeli część energii jaką tracimy bezsensownie ,użylibyśmy na macie to bylibyśmy MISTRZAMI NA TATAMI.

Ja jestem z Warszawy i

Ja jestem z Warszawy i pracowałem na turnieju od piątku do niedzieli (nic nie bojkotowałem). Z tego co wiem dużo osób z Warszawy chciało uczestniczyć w organizacji zawodów.

panowie, aby ocenic

panowie, aby ocenic organizacje turnieju w warszawie w szerokim kontekscie jest bezwzglednie konieczne oprzec sie wylacznie na faktach.

faktem jest ze eju zlecilo organizacje turnieju pzjudo a nie WMZ Judo czy dzieciom z klubu X. w razie watpliwosci mozna to potwierdzic poprzez eju. dlatego z organizacji turnieju powinien byc rozliczony pzjudo.

faktem jest ze zarzad pzjudo utrzymywany jest ze srodkow wszystkich zawodnikow (czlonkow pzjudo). z tego tez wzgledu prezes zarzadu jest zobligowany przedstawic fakty:

1. sportowy sukces: porownanie wynikow z planem szkoleniowym
2. ekonomiczny sukces: rozliczenie finansowe z organizacji turnieju. pochodzenie srodkow oraz ich wykorzystanie.
3. wykorzystanie turnieju do promocji judo: zalozenia planu marketingowego przed turniejem, realizacja, efekt .
4. propozycje poprawek: liste reklamacji na podstawie systemu zarzadzania reklamacjami

to jest podstawa aby mowic o ocenie turnieju i poprawkach na przyszlosc. jesli zarzad tego nie zrobi powinien byc do tego zmuszony. jednak bedzie to bardzo powarzny sygnal dla calego srodowiska ze podejscie do organizacji turnieju jest bardzo nieprofesjonalne. nie wspomne juz tutaj o konsekwencjach prawnych z tytulu nie wywiazania sie z obowiazkow.

tylko w taki sposob mozemy uniknac plotek i usprawniac organizacje turnieju.

podobnie widze wszczeta dyskusje poprzez publiczne zarzuty prezesa pzjudo pod adresem WMZ judo oraz publiczne skargi na brak dofinansowania.

prezes powinien przedstawic w ciagu 2 dni nastepujace dokumenty:

1. potwierdzenie przekazania maty na rzecz wmz Judo (data, ilosc, warunki)
2. potwierdzenie prosby wypozycznia maty skierowanej do wmz judo
3. potwierdzenie odmowy wypozyczenia maty przez wmz judo
4. kopie wniosku na dofinansowanie turnieju
5. kopie odmowy wraz uzasadnieniem
6. kopie odwolania sie od odmowy
7. kopie odmowy dofinansowania turnieju przez prywatnych sponsorow

jesli dokumenty te nie zostana przedstawione mozna zalozyc ze wartosc wypowiedzi publicznej prezesa pzjudo jest taka sama jak np. publiczne oswiadczenie zorganizowania funduszy z ijf na wyjazd polskiej druzyny na ms.

w takim wypadku jest koniecznym zbadanie stopnia szkodliwosci publicznych wypowiedzi prezesa pzjudo i wynikajace z nich konsekwencje dla pzjudo.

Portret użytkownika stokrotka

Wreszcie jakaś merytoryka

Wreszcie jakaś merytoryka :)

poczytałem ejudo , Panowie nikt nie che dzielic judo , ale tez stanowczo sprzeciwiam sie zwalaniu odpowiedzialnosci na społeczników , zacznijmy rozmawiac merytorycznie jw. a nie piszmy cytaty i to z w klejki prasowej . Nauczmy się ,że o społecznictwo trzeba zabiegac a nie od niego wymagac ! Wymagac mozna od tego ,któremu sie płaci za ..., powalił mnie na kolana tekst Prezesa na jednym ze szkoleń , cyt " mnie nikt nie zwraca za przejazdy "? .... Mnie tez ;)

najbardziej śmieszy mnie z

najbardziej śmieszy mnie z tego wszystkiego, że Warszawiacy atakują Warszawiaków zamiast trzymać się razem i walczyć po jednej stronie dla dobra i zmian w PZJudo. Dobrze, że Trener Borzęcki zabrał głos, bo przez ostatnie dni widzieliśmy tylko jedną stronę medalu czyli wylewane żale prezesa, jak to mu rzucają kłody pod nogi w stolicy. Czekam na rozwój wypadków. Pozdrawiam!

Nie liczmy na to, że prezes

Nie liczmy na to, że prezes upubliczni rozliczenie finansowe turnieju, przez cały okres swojej prezesury nigdy tego nie zrobił,a przecież rozporządza publicznymi pieniędzmi, zawsze były to tajne informacje, a pytany o bilans turniejów organizowanych przez pzjudo zawsze wił się jak piskorz i nigdy nie odpowiedział jasno,a przecież co roku pzjudo organizuje 3 duże międzynarodowe turnieje.Mistrzostwem krętactwa była organizacja w ub.roku ME Masters, kiedy to organizatorem był pzjudo,a wpłat, i to całkiem dużych trzeba było dokonywać na konto klubowe Gwardii Opole,czy ktoś rozliczył się z organizacji tej imprezy, gdzie podziały się zyski, na co zostały wydatkowane.Bo przecież takie zawody nie przyniosły deficytu.Czy to są też tajne informacje?Czy działanie w myśl zasady że w mętnej wodzie łatwiej łowić ryby?

judomaniak ton Twojej

judomaniak ton Twojej wypowiedzi jest co najmniej niestosowny. Szkoda, że podobnie do kundla szczekającego zza płotu wypowiadasz się nie ujawniając swojej tożsamości.

Portret użytkownika judomaniak

NIe chciałem Cię urazić Marku

NIe chciałem Cię urazić Marku Rybicki :( Jest mi przykro, że zachowałem się niestosownie. No cóż nie bywam na salonach (warszawskich), więc nie jestem jeszcze wyrobiony. Myślę, że z czasem nadrobię, bo (podobno - tak mi mówi mój psycholog) szybko się uczę. Co do kundla ? - być może tak jest. Zdecydowanie jest mi daleko do arystokracji warszawskiej i raczej czytając wszystkie posty, nie mam parcia na szczekającą arystokrację. Powiem krótko chcę być kundlem i pozostanę kundlem :) Mam nadzieję, że jesteś istotą myślącą i tożsamość Twojego lekutora nie ma znaczenia :) Jestem do dyspozycji - rozmawiaj na argumenty, a nie na tożsamość - że tak powiem Waćpan arystokrato z przedpłota ;)

Portret użytkownika Jacek Dziewicki

Szanowni Państwo, koledzy i

Szanowni Państwo, koledzy i koleżanki, trenerzy i instruktorzy,judocy i judoczki.

Cieszę się, że temat organizacji Otwartego Pucharu Europy w Warszawie wzbudza tyle emocji. Jednak nikt z nas nie zna całej prawdy o polskim judo. Niektórzy tworzą już na ten temat legendy. Nie mam zamiaru w swojej wypowiedzi nikogo chwalić ani nikogo oczerniać (tym bardziej oskarżać) ale fakty są takie:
- na turnieju pełniłem funkcję dyrektora technicznego (to ja ten turniej tak źle przygotowałem)
- jestem z Warszawy. Od dziecka trenowałem i pracowałem w klubie AZS Uniwersytet Warszawski pod okiem Romana Kwaterskiego, Waldemara Sikorskiego i Marka Rzepkiewicza. Dziś mam własny klub UKS SADYBA założony niespełna dwa lata temu w którym trenuje ponad 200 osób. Jestem również wyłącznym dystrybutorem sprzętu marki MATSURU w Polsce.
- w moim zespole ciężko pracowali ludzie z warszawskich klubów (w sumie 24 osoby - nie licząc dzieci z koszykami)
- była to mieszanka ludzi, którzy zarówno pracowali przy takich turniejach jak i nigdy nie brali w takich przedsięwzięciach udziału.
- Wszystkim im jeszcze raz bardzo dziękuję za współpracę i osiągnięty cel.

Szkoda, że wiele z osób w dalszym ciągu krytykuje poziom organizacji turnieju zamiast podziękować tym, którzy naprawdę bardzo ciężko przy turnieju pracowali i dokonali cudu żeby turniej się w ogóle odbył.
Proponuję, żeby te osoby po prostu się przez jakiś czas nie odzywały i przemyślały do czego mogło doprowadzić nie zorganizowanie turnieju i czy było by to dobre, dla ogólnie nadużywanego zwrotu, "POLSKIEGO JUDO"!

Jeśli chodzi o oceny turnieju to zarówno Paweł (dyr. sport. EJU) jak i Edi (dyr market. EJU) ocenili nasz wysiłek bardzo dobrze i za organizację nam podziękowali. Również Prezes PZJudo jak i dyr. turnieju kilkukrotnie podziękowali nam za współpracę i dobrą robotę. Szkoda że inni nie mają odwagi.

Teraz inne fakty:

Polski Związek Judo zwrócił się do wielu podmiotów o pomoc w organizacji tego turnieju wszyscy odmówili.
Warszawsko Mazowiecki Związek Judo (jego władze) w żaden sposób nie pomógł w organizacji tego turniej a nawet zniechęcał do uczestnictwa i pomocy w organizacji imprezy nie zdając sobie chyba sprawy z tego że (jak już napisano na forach) strata turnieju była realna. Warto dodać że po stracie turnieju nie było szans na jego odzyskanie.

PZJudo też nie jest bez winy ale:
- brak pieniędzy z dotacji MS nie pomaga
- brak dotacji z miasta i gminy także. Tu chciałbym się chwilę zatrzymać i zadać dwa pytania:
- Czemu nikt z WMZJ nie pomógł przy składaniu oferty do Miasta i Gminy. Mają to w małym palcu.
- Kto miał te oferty profesjonalnie przygotować w PZJudo skoro tam już prawie nikt nie pracuje, a pracy jest, szczególnie na początku roku bardzo dużo, a do tego organizacja turnieju na początku roku.

Teraz kilka innych faktów i pytań:
Mówi się o zaległościach PZJudo wobec kontrahentów i osób pracujących przy poprzednich imprezach.
Jak to się stało że dopuszczono w PZJudo do takich zaległości i gdzie jest zarząd i komisja rewizyjna. Jak rozliczono środki z dotacji z poprzednich lat. I Skoro jest tak jak jest, to jak to się stało, że Prezes Wiesław Błach wygrał wybory i o czym to świadczy. Może sfałszował wszystkie karty do głosowania? Jeśli nie to może jest dyktatorem który owiną sobie wokół palca większość polskie judo.

Jeszcze kilka słów o organizacji turnieju.
O konieczności organizacji tej imprezy dowiedziałem się dziesięć dni przed imprezą. Do organizacji przystąpiliśmy w środę 27.02.2013. Na dzień przed imprezą na pierwszym i jedynym zebraniu przekazałem moim współpracownikom, że mamy 5% szans że nam się uda. A mimo to udało się!

Dlaczego było tak ciężko?

Otóż jest to bardzo dziwne ale związek nie dysponuje żadnymi dokumentami organizacyjnymi z poprzednich imprez. Natomiast maja komplet takich dokumentów osoby które w poprzednich latach organizowały takie imprezy - ale niestety nie chciały ich użyczyć. Taki stan bardzo utrudnił mi przygotowanie się do imprezy, a czasu było niewiele. Jednak dzięki dobrym ludziom, którym obiecałem że ich nazwisk nie zdradzę, udało się odtworzyć wiele rzeczy (to też świadczy o tym jak wielka i negatywna presja została wywarta w środowisku).

Z różnych powodów (również omawianych na forach) PZJudo do końca podejmował strategiczne decyzje dotyczące organizacji turnieju. Ekipa techniczna do końca nie wiedziała czym dysponuje i jaki będzie ostateczny efekt naszych prac. Jednym słowem była to wielka improwizacja. Efekt jednak był zaskakująco dobry.

Padają również jakieś bezpodstawne zarzuty, że kamery powinny być dwie na matę i różne inne. Informuję że wszystko (również sprawy techniczne) było zaakceptowane przez dyr. EJU, zgodne z handbook-iem, a turniej rozpoczął się o czasie (co świadczy o tym że wszystko było OK!)

Dziwią mnie też uwagi dotyczące organizacji dzieci. Zwrócona została uwaga na koszulki założone na bluzy i placek u jednego z dzieci. Ludzie koszulki też były dorabiane przez nas a nie oryginalne i nikomu to nie przeszkadzało w pracy.

Na koniec zachęcam do kontaktu z jednym z najwybitniejszych trenerów męskiego judo, moim wieloletnim trenerem Markiem Rzepkiewiczem, który będąc pracownikiem Ministerstwa Sportu, może wyjaśnić czym skończyło by się dla naszej dyscypliny utracenie imprezy tej rangi.

I jeszcze jedno. Jestem za uporządkowaniem polskiego judo na każdej płaszczyźnie, ale ludzie którzy postawili na szali ten turniej są co najmniej nieodpowiedzialni.

Pozdrawiam i zachęcam do działania na rzecz rozwoju judo, a nie do używania pustych słów. Wszyscy na tym skorzystamy.

Dyrektor Techniczny
European Open Men Judo
2-3.03.2013

Jacek Dziewicki

Portret użytkownika judomaniak

No i znowu ja (Wasza

No i znowu ja (Wasza niespodzianka ustrojowa) - teraz już kundel ;) (jakoś przeżyję tę arystokrację warszawską). Panie Jacku czemu Pan nie chce ujawnić osoby, która zawsze, powtarzam ZAWSZE była przy organizacji Turnieju i czerpała zyski. Nigdy nie zrobiła nic za darmo !!! Błagam proszę ujawnić nazwisko pana Darka - aktualnie Prezesa OZ Judo !!! Proszę :)
Cyt. "Warszawsko Mazowiecki Związek Judo (jego władze) w żaden sposób nie pomógł w organizacji tego turniej a nawet zniechęcał do uczestnictwa i pomocy w organizacji imprezy nie zdając sobie chyba sprawy z tego że (jak już napisano na forach) strata turnieju była realna. Warto dodać że po stracie turnieju nie było szans na jego odzyskanie."
Litości warszawko !!! Czy walka o stołek tak mocno was zaślepia ???

Portret użytkownika pretorian

Szczerze i po męsku !! Brawo

Szczerze i po męsku !! Brawo !! Gratuluję i dziękuję za to że udało się !! Brawo !!

Panie Jacku Dziewicki bardzo

Panie Jacku Dziewicki bardzo proszę o kontakt mój tel dostępny jest w PZJ lub za pośrednictwem kolegów z Judo,

do judomaniaka Masz rację

do judomaniaka
Masz rację Pan Darek Grohowski znany jest z tego ,że za swoją pracę żąda zapłaty
Co w tym złego od dawna jest zwyczaj że pracownikowi za dobrą robotę należy zapłacić
W/w jest uznawany za bardzo dobrego -- organizatora imprez masowych

Przedstaw dowód na tezę zawartą w cytacie ( zgodnie z Twoją prośbą wszyscy posługujmy się realnymi argumentami)

Podaj przyczynę dla której mnie obrażasz

Portret użytkownika judomaniak

Dlaczego mam przedstawiać

Dlaczego mam przedstawiać dowody ? Cytat użyty był z wypowiedzi p. Jacka Dziewickiego. Nie mam powodu mu nie wierzyć. Rozumiem, że przy krytycznych wypowiedziach należy dołączać teczkę akt z dokumentami ? Dobrze postaram się to robić, ale daj nam tego przykład jako pierwszy.

A co do obrażania Ciebie, to powiem szczerze czytałem swoje posty kilkakrotnie i nie bardzo wiem, co mogło Cię zaboleć ? Myślę, że Ty powinieneś przeczytać swoje, bo to Ty nazwałeś mnie kundlem, a nie ja Ciebie :) Jak widzisz, ja z tego powodu nie płakałem :)

Portret użytkownika stokrotka

uf..jest jescze w polskim

uf..jest jescze w polskim judo pare osób ,których merytoryka nie przerasta :) Gratulacje za umiejetnosci organizacyjne Panie Jacku ! Nie zmienia jednak to faktu ,że była to "partyzantka" . Patrze na działania w polskim judo z dystansu i moze stad mój osad -> nie stety to co piszą moi przedmowcy to bardzo , bardzo zle swiadczy o władzach PZJUDO. IMPREZE TEJ RANGI PLANUJE SIE 12 MIESIECY WSTECZ .PRZYGOTOWANIA DO IMPREZY /PROJEKTU/ TEGO FORMATU CZYNI SIE 6 MIECIECY PRZED , jezeli sa nieprzewidziane klopoty ,podkresle - nie przewidziane klopoty jest czas na ich rozwiazanie . Panie Jacku szacun za tak wielkie spolecznictwo , ale tak dalej nie moze byc bo wyladujemy poza "murkiem" .Dużym szacunkiem darze Pana Rzepkiewicza :) pozdrawiam stad :) i myslę ,że Pan Rzepkieiwcz doradził by jak się planuje w czasie :))))) zakłada strategię i realizacje plan :))))) Stop partyzantce w polskim judo!

stokrotka Zgodnie z moją

stokrotka
Zgodnie z moją wiedzą w przypadku pracy pana Jacka z Warszawy nie bylo mowy o społecznictwie .Pan Jacek dostał wynagrodzonie za dobrze zrobioną robotę i tak powinno być.

Portret użytkownika jacek45

Taaaaak....Warszawa kontra -

Taaaaak....Warszawa kontra - Wrocław...To mi przypomina Kaczyński kontra Tusk :(( I tu i tu wszyscy pochylaja się z troska O Polskę i o polskie Judo...Jeśli myślicie że ktoś jeszcze w środowisku Judo Wam wierzy to zapomnijcie !!! Każdy ciągnie kołderkę na swoją stronę a ona coraz krutsza...żenada.Cała reszta Polskiego Judo się nie liczy,ludzie pracujący z dzieciakami za darmo chcieliby mieć Wasze problemy !!! A PZJ w kosmos !!!

Nie pozdrawiam....

emocje rosną podziały też Czy

emocje rosną podziały też
Czy nie było by właściwe by komisja rewizyjna zajela stanowisko w odpowiedzi na liczne zarzuty?
Czy można upublicznić dokumenty, które stanowią dowody w sporach między nami?

Pytania są w/w tekstach,głównie u Jmarka z 5 03 2013

Panie Robercie Czechowski prewodniczący komisji
proponuję- weżcie się do roboty
oczyścicie atmosłerę , przedstawcie dowody i swoje stanowisko

Nie bądźmy naiwni, przecież

Nie bądźmy naiwni, przecież przewodniczący komisji rewizyjnej nie będzie działał przeciwko prezesowi, został podstawiony przez brata prezesa i wybrany z premedytacją po to,aby chronić prezesa i zarząd.Opinia komisji rewizyjnej zawsze będzie korzystna dla zarządu. Tutaj potrzeba szczegółowej kontroli z zewnątrz, i kto wie czy takiej kontroli nie przeprowadzi Ministerstwo Sportu. A jeżeli to prawda,że na turniej były wydatkowane środki przeznaczone na szkolenie, to znowu będziemy jeździć na zawody zagraniczne z juniorami za swoje pieniądze,ale reprezentować będziemy Polskę, z pzjudo będzie "podpinał" sie pod osiągnięte wyniki.Dlaczego nikt nie żąda rozliczenia czterech dużych imprez międzynarodowych organizowanych u nas w kraju,a które nie mogły przynieść strat? Gdzie podziały się dochody z tych imprez? Jak zostały zagospodarowane?

Naiwni to są Ci, którzy

Naiwni to są Ci, którzy myślą, że Prezes odpowie na jakiekolwiek pytania. Na pisma złożone na dziennik po prostu nie odpowiada. Z tego co wiem, to kilka klubów, w tym: Czarni Bytom, Ryś Warszawa, Polonia Rybnik, Gwardia Łódź, Start Radom i WSPiA Poznań wynajęły kancelarię prawną i poprzez nią właśnie takie pytania złożyły do PZJ. Między innymi chodziło o rozliczenie ME masters oraz 3 Pucharów (Warszawa, Wrocław, Bielsko). Ponieważ związek nie chciał odpowiedzieć więc, podali sprawę do sądu. Rozprawa ma być jakoś na dniach. Dodatkowo te same kluby złożyły skargę do MS na tryb zwołania kongresu i decyzją p.Muchy kongres ma być powtórzony, a wszystkie uchwały zostały unieważnione.